Çalışma Saatleri:  09:00‑18:00
Whatsapp'tan Sor   Bizi Arayın:  0 551 713 1919

Telefon Çok ısınıyor ve ısınma Sorunu Çözümü

Es Teknoloji Teknik Servis > Son Eklenenler > Cep Telefonu > Telefon Çok ısınıyor ve ısınma Sorunu Çözümü
Telefon Çok ısınıyor ve ısınma Sorunu Çözümü

LG G2 ve LG G3 kendi sınıfındaki cihazlar ile karşılaştırıldığında oldukça üst düzey telefonlar. 2013/14 yıllarında piyasaya çıkmalarına rağmen günümüzde hala çok iyi satış rakamları yakalamaktalar.

LG G2 kullanıcıları Android 5 lolipopLG G3 kullanıcıları da Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile telefonlarının aşırı ısınmasından şikayetçi olduklarını bildirmeye başladılar. Bu yazımızda sizlere Telefon çok ısınıyor ve Isınma sorunu çözümünü anlatmaya çalışacağız.

LG G2’de 5.0 güncellemesinden sonra Facebook ve Chrome gibi uygulamalarında dahi aşırı ısınma sorunu yaşanmakta ve bu anlatımda değineceğimiz ufak bir ayar ile LG G2, LG G3 ve LG G4 cihazlarında aşırı ısınma sorununu mümkün olduğunca en az seviyeye indireceğiz.

Oyunlara gelecek olursak Asphalt 8NBA2K14  gibi yüksek grafikli oyunlarda cihaz baya bir ısınıyor ve parlaklığı %75’e kadar düşürüyor. Parlaklığı düşürme sebebi ise aşırı ısınmadan dolayı ekrana zarar gelmesini engellemek. Bilindiği gibi LG G2 kullanıcıları ekranlarında oluşan sarı lekeden dolayı cihazlarını servise vermek zorunda kaldılar ve garanti kapsamında ekran değişimleri yapıldı.

Bir cevap yazın